V Dolních Kralovicích posílili a chtějí více bodů z domácího prostředí.

O situaci v klubu TJ Sokol Dolní Kralovice poskytl ochotně rozhovor Petr Bystřičan, dle sekretáře klubu, pana Roháče, duše kralovické kopané, který má mnoho věcí okolo klubu na starost.

Nacházíte se v klidném středu tabulky. Jaké jsou vaše cíle pro jarní část?

V této soutěži nepovažuji střed tabulky za klidný, soutěž je velice vyrovnaná, každý z týmu má svou kvalitu. Třikrát prohrajete a jste na sestupovém místě, ale pokud se třikrát podaří vyhrát, jste v první pětce. Soutěž je velice těžká a fyzicky náročná. Naše cíle pro jarní část sezóny jsou udržet střed tabulky a vylepšit si zápasovou bilanci na domácím hřišti.

Jak probíhá příprava celku?

Začali jsme trénovat od začátku ledna každou sobotu v tělocvičně. Trénujeme áčko i béčko dohromady. Snažíme se přes zimní pauzu nahnat nějakou fyzičku a zvýšit sílu. V plánu máme 4 přípravná utkání a každoroční soustředění na konci února v Liberci, kde odehrajeme i náš první přátelský zápas.

Nastaly v kádru nějaké změny?

Tohle bylo veliké téma pro nás přes zimní přestávku. Už dlouho jsme usilovali o bratry Dvořáky z Košetic. Jsou to oba dobří hráči na svých postech. Jeden střední obránce a druhý krajní obránce. Důležité je i to, že obou hráčům je 23 let. Nyní se nám podařilo dotáhnout tento přestup do konce a za to jsme velice rádi. Dále k nám přišel nový brankář, který dříve hrával v moravskoslezském kraji. Jsme rádi, že se nám podařilo k nám dostat tyto tři hráče, jelikož hráčů ubývá a my máme dvě mužstva, tak je to pro nás veliký přínos.

Máte lepší venkovní bilanci (12 bodů / 6 zápasů), než domácí (8 bodů / 7 zápasů). Čím to je?

To je dobrá otázka, kterou si pokládáme i my. Bohužel na ní neznáme jednoznačnou odpověď. Kdybychom ji znali, možná bychom věděli co s tím. Já si osobně myslím, že je to svázaností před vlastním publikem. Jsme více nervózní, bojíme se hrát, hrajeme na jistotu. Oproti venkovním zápasům, kam jedete a nemáte co ztratit. Tým je hned uvolněnější a více si dovolí směrem do útočné fáze.

Koho považujete za favorita na postup a koho naopak tipujete na sestup?

Myslím, že to bude hodně vyrovnané mezi Olbramovicemi a Týncem nad Sázavou. Podle mě si to tyto dva týmy rozdají o postup do I.B. třídy. Naopak o sestup si netroufnu tipovat, jak jsem říkal soutěž je extrémně vyrovnaná.

autor: Tomáš Janovský
zdroj: www.fotbalunas.cz